Hakkımızda

Çocuklara ve gençlere yönelik kitaplar yayımlamak, kelimelere sığdırılamayacak kadar zevkli ve bir o kadar da zor bir iş.

Bu işi yapan yayıncı, kitabı yayına hazırlarken pedagojik, edebî, ilmî, hukuki anlamda metnin ve resimlerin doğru olması için gayret eder.

Aynı zamanda ortaya çıkan eserin, çocukların ve gençlerin severek okuyacağı, kolaylıkla çözebileceği özelliklere sahip olmasını ister. Bunun için büyük bir hassasiyetle çalışır, karşısına çıkan bütün zorlukları sabır ve sevgiyle aşar

8.sınıflar için LGS yolunda hazırladığımız 365 Gün serisini sizlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu serideki kitaplarımızı yıl boyunca elinizden düşüremeyeceğiniz için 365 Gün parolasıyla başarı odaklı olarak hazırladık. Kitabımızda MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan öğretim programlarındaki kazanımları en iyi şekilde kavramanızı ve ölçmenizi sağlamak amacıyla kazanım odaklı sorularımızı; yorum gücünüzü ve özellikle mantık muhakeme becerinizi geliştirmek için yeni nesil sorularla zenginleştirerek tam bir başarı hedefledik.


Gezegen Yayıncılık ailesi olarak 2013 yılında ders kitapları hazırlayarak başladığımız bu serüvene kurumsal denemeler, soru bankaları gibi geniş ve çeşitli ürün yelpazemizi de dâhil ederek değişen ve dönüşen eğitim ve yayın modelleri ile sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik daha verimli, güzel, nitelikli, başarılı eserler hazırlamak için çaba gösteriyoruz.

Eserlerimizi oluştururken, kitap okumayı ve soru çözmeyi seven, farklı görüş ve düşüncelere saygılı, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, kültürel zenginliklerimize sahip çıkan, bilgi birikimi yüksek, analitik düşünerek bilgilerini günlük hayata aktarabilen bir nesil yetiştirme gayretinde olduk. Rehber edinmek ve başarı seviyenizi yükseltmek için “İyi ki Gezegen var.” diye çıktığınız bu yolculukta hedefinize başarılı bir şekilde ulaşmanızı temenni ediyor ve bu süreçte size rehberlik yapmaktan onur duyuyoruz.